Zapraszamy do zapoznania się z wynikami po Meczach Nr 1 w półfinale play-off 2018 w Extra Lidze.

(2) Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka vs Jack Klub (3)
45:42 (12:11 ; 10:7 ; 8:9 ; 15:15)

Bardzo wyrównane spotkanie mogli obejrzeć kibice zgromadzeni na hali WSG. Pierwsza kwarta tego spotkania była bardzo wyrównana i zakończyła się 1-punktową przewagą Cegielni. W 2 kwarcie zawodnicy tego zespołu podwyższyli swoją przewagę do 4 punktów i po 20 minutach prowadzili 22:18. Jednak Jack Klub zdołał odrobić tą stratę i na początku IV kwarty prowadził 31:30. Jednak po chwili ponownie zawodnicy Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka wyszli na prowadzenie, które na 1,9 sekundy przed końcem meczu wynosiło 3 punkty. W posiadaniu piłki byli jeszcze zawodnicy Jack Klub, ale rzut oddany równo z końcową syreną Mateusz Maciejewskiego za trzy był niecelny i z pierwszego zwycięstwa w półfinale mogli się cieszyć zawodnicy Cegielni.

Stan rywalizacji: 1-0 dla Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka.

(1) sportznami.pl vs CM UMK (5)
49:40 (11:12 ; 13:7 ; 13:5 ; 12:16)

W pierwszej kwarcie tego spotkania nie zabrakło walki. Zawodnicy CM UMK prowadzeni przez Patryka Krykanta, który zdobył 6 z 12 punktów zespołu, wyszli na 1-punktowe prowadzenie, które w II kwarcie dość szybko odzyskał zespół sportznami.pl i przez następne 20 minut zdobył 26 punktów tracąc 12. Na początku IV kwarty sportznami.pl dorzuciło jeszcze 6 punktów i w tym momencie na tablicy pojawił się wynik 42:24. Tak dużej straty zespół CM UMK nie był w stanie już odrobić i pierwsze zwycięstwo w półfinale powędrowało na konto sportznami.pl. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Maciej Dolot – 13. Dla pokonanych Jan Mieszkowski i Patryk Krykant zdobyli po 12 punktów.

Stan rywalizacji: 1-0 dla sportznami.pl.

Przewinienia techniczne:

Robak Jacek (Jack Klub)
Maławy Maciej (Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka)
Ławka zespołu Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka (na konto kapitana drużyny –> Bogucki Andrzej)

Terminarz dalszych spotkań:

Informujemy, że Mecze Nr 2 odbędą się w niedzielę, 13 maja 2018 roku o tych samych godzinach co Mecze Nr 1.

Ewentualne Mecze Nr 3 odbędą w sobotę 19 maja w godzinach wieczornych (w zależności ile tych spotkań będzie) – hala WSG.

Mecze o 3 miejsce odbędą się w niedzielę 20 maja prawdopodobnie o godzinie 17:00 i 18:30 – hala WSG.

Finały BNBA odbędą się 26 maja 2018 roku w sobotę o godzinie 15:00 (1 Liga) & godzinie 17:00 (Extra Liga) – hala Artego.