Za nami Mecze Nr 2 w ćwierćfinale play-off BNBA

366

Za nami Mecze Nr 2 w ćwierćfinale play-off BNBA. Okazało się, że w 1 Lidze będą potrzebne Mecze Nr 3 natomiast w Extra Lidze zespoły czekają na półfinały, które rozpoczną się 6 maja. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań.

I-BASKET.PL POLECATworzymy Strony Internetowe Aurita Kreatywne Media

Tradycyjnie dokładne statystyki dostępne na stronie www.bnba.ligspace.pl oraz www.ligabnba.pl w zakładce TERMINARZ.

1 Liga – Play-off 2018, 1 Runda – Mecz Nr 2

(1) POLFLAM Żegluga Nakło vs Husaria Basket Team (8)
75:51 (9:17 ; 23:13 ; 13:7 ; 30:14)

Pierwsza kwarta tego spotkania ułożyła się po myśli zespołu Husaria Basket Team. Dzięki zbilansowanej grze zawodnicy tego zespołu wyszli na 8-punktowe prowadzenie. Jednak w II kwarcie POLFLAM Żegluga odrobiła stratę i po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 32:30. Druga połowa była już lepsza w wykonaniu zawodników z Nakła, którzy skutecznie grali w obronie i w ataku. Marcin Dudziński w 20 minut zdobył 15 punktów, a to przełożyło się między innymi na wygraną IV kwartę 30:14. Cały mecz zakończył się zwycięstwem Żeglugi różnicą 24 punktów, a tym samym zespół ten awansował do półfinału play-off BNBA. Dla Husarii na zakończenie sezonu najwięcej punktów zdobył Maciej Galubiński 18, a Michał Skoczek zanotował 13 zbiórek, 6 asyst oraz 4 przechwyty.

Stan rywalizacji: 2-0 dla POLFLAM Żeglugi Nakło

AWANS do półfinału: POLFLAM Żegluga Nakło

(3) Leśne vs Predators (6)
40:33 (9:7 ; 3:18 ; 15:6 ; 13:2)

Zawodnicy zespołu Leśne nie chcieli kończyc sezonu już po tym spotkaniu. Mecz mimo niskiego wyniku należał do bardzo zaciętych. Najpierw zawodnicy Predators w II kwarcie zdobyli 18 punktów tracąc zaledwie 3 i wyszli na prowadzenie 25:12. Jednak w drugiej połowie Leśne zdobyło 28 punktów tracąc 8, a to przełożyło się na końcowy wynik spotkania. 7-punktowe zwycięstwo przedłuża tą serię i do wyłonienia zwycięzcy będzie potrzebny Mecz Nr 3.

Stan rywalizacji:1-1

(4) Bohamet vs E-kancelaria/Iron Team (5)
53:30 (8:9 ; 7:3 ; 13:9 ; 25:9)

Mimo, że po III kwartach Bohamet prowadził różnicą 7 punktów to wydawało się, że jest to przewaga do odrobienia. Jednak Łukasz Nowicki zdobywając 11 z 25 punktów zespołu w ostatniej kwarcie nie pozwolił, aby jego zespołowi to zwycięstwo wymknęło się z rąk. Bohamet wygrał spotkanie bardzo pewnie i doprowadził do decydującego Meczu Nr 3. W całym spotkaniu Łukasz Nowicki zdobył 20 punktów i zapisał 17 zbiórek na swoim koncie. W zespole E-kancelaria/Iron Team żaden zawodnik nie zanotował dwucyfrowej zdobyczy punktowej.

(2) NU HOMES Pretendenci vs IV LO Emeryci i Renciści (7)
70:50 (25:6 ; 20:8 ; 11:18 ; 14:18)

Pierwsza połowa tego spotkania w wykonaniu NU HOMES Pretendenci była na tyle skuteczna, że ustawiła mecz do samego końca. Wynik 45:14 nie wróżył nic dobrego dla IV LO. Mimo, że zawodnicy tego zespołu wygrali drugą połowę 36:25 to niestety nie byli w stanie odrobić całej straty do przeciwnika. Mateusz Bujno i Robert Pera zdobyli po 16 punktów dla NU HOMES, a Kamil Ludwiniak zanotował 21 punktów dla IV LO, które po porażce zakończyło sezon na 7 miejscu. Zespół NU HOMES Pretendenci awansował do półfinału play-off BNBA.

Stan rywalizacji: 2-0 dla NU HOMES Pretendenci

AWANS do półfinału: NU HOMES Pretendenci

Extra Liga – Play-off 2018, 1 Runda – Mecz Nr 2

(2) Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka vs OZD Agawa (7)
76:44 (23:9 ; 14:12 ; 17:6 ; 22:17)

Zawodnicy zespołu Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka mieli jeden cel przed tym meczem – zakończyć tą rundę w 2 spotkaniach. Już w pierwszej kwarcie zawodnicy tego zespołu wypracowali sobie 14-punktową przewagę za sprawą Michała Lorenca (7 punktów) oraz Adama Boguckiego (6 punktów). Dalsza część spotkania nie przyniosła większych zmian. W III kwarcie przypomniał o sobie Wojciech Szafranek, który zdobył 9 z 17 punktów zespołu, a Cegielnia prowadziła po 30 minutach 54:27. Takiej straty zawodnicy Agawy nie byli w stanie już odrobić. Spotkanie zasłużenie wygrała Cegielnia różnicą 32 punktów. Tym samym OZD Agawa kończy sezon na 7 miejscu, a Cegielnia melduje się w półfinale play-off BNBA.

Stan rywalizacji: 2-0 dla Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka

AWANS do półfinału: Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka

(3) Jack Klub vs Żaroodporni (6)
62:54 (22:11 ; 12:11 ; 13:14 ; 15:18)

Zawodnicy Jack Klub bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Dzięki skutecznej grze zespół ten prowadził 11-punktami po 10 minutach. W II kwarcie przewaga ta została podtrzymana, a w drugiej połowie Żaroodporni nie chcieli tak łatwo oddać skóry. Dzięki 19 punktom zdobytym łącznie przez Dariusza Kozłowskiego oraz Błażeja Bujanowskiego zespół Żaroodpornych nadal walczył o zwycięstwo. Jednak w zespołe Jack Klub w IV kwarcie bardzo dobrze zagrał Ryszard Bandoszek i Paweł Robak. Pierwszy zdobył 6 punktów, a drugi 5 punktów co przyczyniło się do 8-punktowej wygranej. W całym spotkaniu Ryszard Bandoszek i Wojciech Wawrzyniak zdobyli po 14 punktów, a dla pokonanych najwięcej punktów zapisał na swoim konciec Dariusz Kozłowski – 17. Zespół Jack Klub wygrywając tą serię zagra w półfinale play-off BNBA, a Żaroodporni kończą sezon na 6 miejscu.

Stan rywalizacji: 2-0 dla Jack Klub

AWANS do półfinału: Jack Klub

(5) CM UMK vs AZS UTP (4)
62:58 (15:11 ; 17:18 ; 15:12 ; 15:17)

Zawodnicy CM UMK mieli niepowtarzalną szansę zakończyć serię już w tym meczu. Jednak nie było to takie proste. Sebastian Grzesiński robił wszystko, aby jego zespół nie odpadł z play-off. Sebastian zdobył w tym meczu 23 punkty trafiając 6 razy za 3 punkty. Wspierał go Mateusz Kroll, który zdobył 16 punktów grając na bardzo wysokiego skuteczności (8/11 z gry). Jednak w zespole CM UMK aż 4 graczy zapisało na swoim koncie dwucyfrowy wynik co przełożyło się na końcowy wynik spotkania. W ostatniej minucie przy stanie 60:58 dla CM UMK przysłowiowy gwódź do trumny AZS UTP wbił Daniel Klein, który trafiając za 2 punkty wyprowadził CM UMK na 4-punktowe prowadzenie. Tym samym zespół CM UMK wygrał rywalizację 2-0 i zagra w półfinale play-off BNBA. Zespół AZS UTP musi zawodowolić się 5 miejscem w sezonie 2017/2018.

Stan rywalizacji: 2-0 dla CM UMK

AWANS do półfinału: CM UMK

(1) sportznami.pl vs IQOR Basket Team (8)
85:48 (12:16 ; 19:6 ; 31:15 ; 23:11)

Tylko pierwsza kwarta mogła dawać jakiekolwiek nadzieje zespołowi IQOR Basket Team. Niestety ostatnie 30 minut należało do zespołu sportznami.pl. Skuteczni zawodnicy tego zespołu zanotowali 55% za 2 oraz 47% za 3 co przełożyło się na zdobycze punktowe. Najwięcej punktów zapisał na swoim koncie Maciej Dolot – 26, a Karol Maciakiewicz zdobył punktów 18. Ponownie bardzo dobrze zagrał najstarszy zawodnik tego zespołu – Leszek Szukalski, który rzucił 16 punktów. O triple-double otarł się Adam Rydwelski, który tym razem zanotował 11 punktów, 11 asyst oraz 8 przechwytów. W zespole IQOR Basket Team po 14 punktów zdobyli Miłosz Osiński oraz Robert Nowicki. Niestety to nie wystarczyło, aby dotrzymać kroku rywalom. Mecz zakończył się wysoką wygraną sportznami.pl i tym samym zespół ten zagra w półfinale play-off BNBA. IQOR Basket Team kończy sezon na 8 miejscu.

Stan rywalizacji: 2-0 dla sportznami.pl

AWANS do półfinału: sportznami.pl