1 Liga – Play-off 2018, Półfinał – Mecze Nr 3

Niedziela, 20 maja 2018 roku Godzina 17:40

(6) Predators vs NU HOMES Pretendenci (2) 44:42 (14:6 ; 13:7 ; 3:9 ; 14:20)

Pierwsza połowa tego spotkania ułożyła się po myśli zespołu Predators. Wynik 27:13 to w dużej mierze zasługa Wojciecha Gorczycy, który zdobył 12 punktów. W III kwarcie zespół NU HOMES Pretendenci odrobił 6 punktów straty, a w IV kwarcie od stanu 22:30 po 5 minutach mieliśmy na tablicy wynik 37:36 dla Pretendentów po 2 punktach zdobytych przez Filipa Ciesielskiego. Jednak rzutem za trzy odpowiedział Wojciech Gorczyca i przywrócił prowadzenie Predatorsom. Chwilę później celny rzut Mateusza Bujno na 30 sekund przed końcem spotkania dał jednopunktowe prowadzenie Pretendentom i wydawało się, że „dowiozą” zwycięstwo do końca. Jednak waleczny zespół Predators się nie poddał. Marcin Kasperowicz na kilkanaście sekund przed końcem znalazł się pod koszem i zdobył 2 punkty. Prowadzenie wróciło w ręce zespołu Predators, który w obronie wybronił piłkę, a następnie Marcin Kasperowicz na 4 sekundy przed końcem został faulowany. Marcin wykorzystał pierwszy rzut, a drugi spudłował. Piłkę zebrali przeciwnicy, a rzut rozpaczy z 3/4 boiska Mateusza Bujno był niecelny i z awansu do Finału 1 Ligi mogli się cieszyć zawodnicy Predators. Jest to niewątpliwie największe osiągnięcie tego zespołu w historii ich występów w lidze BNBA. Jeszcze nigdy zespół z 6 miejsca nie awansował do Finału 1 Ligi. Dodając do tego zespół E-kancelaria/Iron Team, który startował z 5 miejsca to zapowiada się nam ciekawe widowisko i walka do samego końca.

Stan rywalizacji: 2-1 dla Predators

AWANS do Finału 1 Ligi: Predators

W meczu o 3 miejsce 1 Ligi zobaczymy po raz pierwszy w historii BNBA dwa pierwsze zespoły sezonu regularnego, czyli POLFLAM Żeglugę Nakło oraz zespół NU HOMES Pretendenci. Emocji nie zabraknie.

Terminarz ostatnich spotkań BNBA w tym sezonie wygląda następująco:

Sobota, 26 maja 2018 roku – hala Artego:

13:15 Mecz o 3 miejsce 1 Ligi BNBA: POLFLAM Żegluga Nakło vs NU HOMES Pretendenci

15:00 Finał 1 Ligi BNBA E-kancelaria/Iron Team vs Predators 17:00 Finał Extra Ligi BNBA sportznami.pl vs Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka