1 Liga – Play-off 2018, Półfinał – Mecze Nr 2

Niedziela, 13 maja 2018 roku

Godzina 16:30

(5) E-kancelaria/Iron Team vs POLFLAM Żegluga Nakło (1) 56:47                      (11:9 ; 10:6 ; 14:14 ; 21:18)

Podbudowani wygraną w 1 meczu zawodnicy E-kancelaria/Iron Team chcieli wykorzystać swoją szansę i wyeliminować lidera rozgrywek sezonu regularnego. Dzięki skutecznej grze Bartosza Stefańskiego zespół Iron Team prowadził 21:15. III kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem po 14. Wszystko wyjaśniło się w IV kwarcie. W niej Bolesław Sobieszczyk i Przemysław Masojć próbowali poprowadzić swój zespół do wygranej. Jednak po drugiej stronie był wspomniany wcześniej Bartosz Stefański, który zdobył 10 z 21 punktów zespołu i zapewnił swojemu zespołowi 9-punktową wygraną. Tym samym zespół E-kancelaria/Iron Team awansował do Finału 1 Ligi BNBA po raz pierwszy w historii zespołu.

Stan rywalizacji: 2-0 dla E-kancelaria/Iron Team

AWANS do Finału 1 Ligi BNBA: E-kancelaria/Iron Team

Godzina 17:40

(2) NU HOMES Pretendenci vs Predators (6) 43:22 (5:2 ; 7:4 ; 10:12 ; 21:4)

Zespół NU HOMES Pretendenci nie chciał zakończyć udziału w play-off po tym spotkaniu. Pierwsze trzy kwarty były wyrównane, ale i bardzo nieskuteczne w wykonaniu obu zespołów. Wynik 22:18 mówi sam za siebie. Jednak decydująca dla losów meczu okazała się IV kwarta, która Pretendenci wygrali 21:4. Predatorsi nie trafili wszystkich 12 rzutów z gry i nie byli w stanie powalczyć o zwycięstwo. 10 z 21 punktów Pretendentów w ostatniej kwarcie zdobył Artur Frydrych, który po raz pierwszy pojawił się w tegorocznych play-off na boisku i od razu poprowadził swój zespół do wygranej, która sprawiła, że do rozstrzygnięcia serii będzie potrzebny Mecz Nr 3.

Stan rywalizacji: 1-1

Przewinienia techniczne:

Dudziński Marcin (POLFLAM Żegluga Nakło)

Przewinienie dyskwalifikujące:

Daszkiewicz Łukasz (Predators) – PAUZA w Meczu Nr 3

Terminarz dalszych spotkań:

Informujemy, że Mecze Nr 2 odbędą się w niedzielę, 13 maja 2018 roku o tych samych godzinach co Mecze Nr 1.

Mecze Nr 3 odbędzie się w sobotę 19 maja o godzinie 18:30 – hala WSG.

Mecz o 3 miejsce odbędzie się w niedzielę 20 maja o godzinie 17:00 – hala WSG.

Finały BNBA odbędą się 26 maja 2018 roku w sobotę o godzinie 15:00 (1 Liga) & godzinie 17:00 (Extra Liga) – hala Artego.