Sklep Internetowy BEST-O

Inowrocławska Akademia Koszykówki – Kasprowicz odnosi cenne zwycięstwo w Bydgoszczy z Novum/Astorią, które daje nam wicemistrzostwo województwa i prawo gry w turnieju strefowym.

Mecz obfitował w wiele zwrotów akcji. Gospodarze w drugiej kwarcie wypracowali już 17 punktów przewagi. Inowrocławianie nie potrafili zatrzymać dynamicznych akcji bydgoszczan i do przerwy było minus 8 punktów. III kwarta to popis Inowrocławskiej Akademii, która zdominowała przeciwnika i w IV kwarcie 4 minuty przed końcem miała plus 10. Kilka prostych strat i niecelne wolne dały gospodarzom dogrywkę. W niej drużyna Dariusza Sikory spisała się bardzo dobrze i mogła cieszyć się z wygranej.

Dariusz Sikora:

Wszyscy zasługują dzisiaj na szczególne słowa uznania za walkę i wiarę że się uda. Mimo wielu niesprzyjających okoliczności w całym sezonie związanymi z kontuzjami Konieczki, Płacheckiego i chorób zawodników (nie było meczu w tym sezonie żebyśmy zagrali w pełnym składzie) ostatecznie zajmujemy II miejsce w lidze i w kolejny weekand zagramy we własnej hali z Twardymi Piernikami Toruń i KKS PRO-BASKET Kutno o jedno miejsce premiowane awansem do ćwierćfinału MP U-18.

Cały team dziękuje swoim wiernym kibicom i rodzicom za wspaniały sportowy doping. To zwycięstwo to również ich zasługa.

 

Novum/Astoria – Kasprowicz/IAK  82-90 (21-14,21-20,8-26,27-17, dogr. 5-13)

Punkty dla Kaspra: Nalewaj – 30, Jankowski – 28 (5×3), Krokowski – 14 (1×3), Nijak – 8, Nikleniewicz – 6, Walczak S. – 4 (1×3) oraz Przekwas, Królikowski, Welzandt, Walczak M.