Sklep Internetowy BEST-O

Derby dla Noteci – Żurek SHOW, pewne zwycięstwo biało-niebieskich

Pierwsza kwarta bardzo wyrównana walka praktycznie punkt za punkt Noteć zdobyła w tej kwarcie 27 punktów, z czego 20 Żurawski (12pkt) i Bierwagen (8pkt)

W 2 kwarcie drużyna z Torunia szybko odrobiła czteropunktową stratę, następnie była niemoc strzelecka obu drużyn przez blisko 2 minuty żadnej z drużyn nie udało się zdobyć punktu, dalej znowu walka kosz za kosz, w tej kwarcie obie drużyny zdobyły po 17 punktów i przed drugą połową biało-niebiescy mieli cztery punkty przewagi (44:40).

Trzecia kwarta znowu wymiana punktów, przy czym od połowy tej kwarty zdecydowanie skuteczniejsi byli gospodarze, głównie za sprawą Żurawskiego, który po trzech kwartach miał na swoim koncie już 28 punktów a Noteć powiększyła przewagę do 18 punktów. 10 punktów w tej kwarcie dorzucił Szczepanik.

Ostatnia kwarta to już była tylko formalność, koszykarze Noteci pewnie dowieźli zwycięstwo do ostatniego gwizdka na parkiecie dzięki wysokiej przewadze szanse dostali rezerwowi gracze KSK.

Poza Żurawskim, który miał double double 28 pkt i 20 zbiórek, dwucyfrowe zdobycze punktowe mieli Szczepanik 22 pkt i 12 zbiórek także double-double oraz Bierwagen 17 pkt i Grzesiński 15 pkt

KSK Noteć Inowrocław – AZS UMK PBDI Toruń 107:82  (27:23, 17:17, 34:20, 29:22)

Punkty Noteć: Żurawski 28, Szczepanik 22 (4), Bierwagen 17 (4), Grzesiński 17 (1), Marciniak 6 (2), Rzosiński 6, Barszczyk 5 (1), Filipiak 2, Walczak 2, Duda 2, Kretkowski 0, Krokowski 0.

Punkty AZS UMK: Plebanek 15, Malinowski 14, Murowicki 14 (2), Maćkiewicz 12 (1), Sowa 8, Lambarski 7(2), Chojnacki 5 (), Lambarski J 4, Jagodziński 3 (1), Wiśniewski 0, Dusza 0, Karczewski 0.