Sklep Internetowy BEST-O

Extra Liga – Play-off 2018, Półfinał – Mecze Nr 2

Niedziela, 12 maja 2018 roku

Godzina 18:50

(2) Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka vs Jack Klub (3) 56:55                              (16:12 ; 9:10 ; 8:11 ; 19:19) dogrywka 4:3

Bardzo ciekaw widowisko mieli okazję zobaczyć kibice zgromadzeni na tym spotkaniu. Zespół Jack Klub musiał wygrać to spotkanie, aby myśleć o trzecim, decydującym o awansie do Finału Extra Ligi meczu. Jednak zawodnicy Cegieleni bardzo chcieli zakończyć tą rywalizację już w tym meczu. Początek był bardzo udany dla zawodników Jack Klub, którzy zdobyli 10 punktów z rzędu. Jednak Cegielnia szybko odrobiła stratę i dogoniła rywali. Przez większość spotkania trwała bardzo wyrównana walka, a sama końcówka przyniosła wiele emocji oraz niecelnych rzutów osobistych. Zarówna Jack Klub jak i Cegielnia miała okazję wygrać to spotkanie po 40 minutach. Jednak do rozstrzygnięcia tego spotkania była potrzebna dogrywka. W niej więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Cegielni i to oni prowadzili na 4 sekundy przed końcem meczu 1 punktem. Mimo, że Jack Klub miał jeszcze możliwość oddania ostatniego rzutu to był on niestety niecelny i z awansu do Finału Extra Ligi mogli się cieszyć zawodnicy Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka. Najwięcej punktów w meczu zdobył Paweł Robak – 18, ale to nie wystarczyło, aby poprowadzić zespół Jack Klub do wygranej. W Cegielni 5 zawodników zdobyło minimum 10 punktów, a najwięcej (13) uzbierał Wojciech Szafranek, który trafił 4 z 5 rzutów za 3.

Stan rywalizacji: 2-0 dla Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka

AWANS do Finału BNBA Extra Ligi: Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka

Godzina 20:00

(1) sportznami.pl vs CM UMK (5) 66:60 (18:17 ; 16:9 ; 13:13 ; 19:21)

Zawodnicy CM UMK nie chcieli, aby ich walka o Finał BNBA zakończyła się już po tym meczu. Jednak zespół sportznami.pl miał inne plany – zakończyć serię półfinałową i awansować drugi rok z rzędu do Finału Extra Ligi. W pierwszej połowie atak sportznami.pl opierał się na Macieju Dolocie, który zdobył 13 z 34 punktów zespołu, a na tablicy widniał wynik 34:26. W drugiej połowie zespół sportznami.pl podtrzymał swoją przewagę, ale w ostatniej odsłonie zawodnicy CM UMK próbowali jeszcze odrobić stratę do przeciwnika, ale byli w stanie zbliżyć się na 3 punkty – 62:59. Jednak od tego momentu wspomniany wcześniej Maciej Dolot zdobył 4 punkty, a cały zespół CM UMK zdobył zaledwie 1 punkt i spotkanie wygrali zawodnicy sportznami.pl awansując tym samym do Finału Ligi. Maciej Dolot w całym spotkaniu zdobył 21 punktów, a wspierał go Karol Maciakiewicz, który także zdobył 21 punktów i dołożył 11 zbiórek. Dla CM UMK najwięcej punktów zdobył Adrian Dominiak – 23.

Stan rywalizacji: 2-0 dla sportznami.pl.

AWANS do Finału BNBA Extra Ligi: sportznami.pl

Przewinienia techniczne:

Rydwelski Adam (sportznami.pl)

Terminarz dalszych spotkań:

Mecz o 3 miejsce odbędzie się w niedzielę 20 maja o godzinie 18:30 – hala WSG.

Finały BNBA odbędą się 26 maja 2018 roku w sobotę o godzinie 15:00 (1 Liga) & godzinie 17:00 (Extra Liga) – hala Artego.