Sklep Internetowy BEST-O

Hala w Mątwach jak nowa!

W kwietniu ubiegłego roku przekazano wykonawcy teren budowy z kilkudziesięcioletnim kompleksem sportowo-noclegowym. Dzisiaj, w tym samym miejscu widzimy nowoczesny obiekt, który wygląda jak świeżo wybudowany. To za sprawą ponad 6-milionowej inwestycji przeprowadzonej przez Miasto.

– Ten kompleksowo odnowiony budynek to kolejny dowód na to, że Inowrocław się rozwija. Myślę, że udało nam się przywrócić temu miejscu dawny blask. Wierzę, że w tym miejscu rozpocznie się droga do sukcesu inowrocławskich sportowców. Inowrocław – stawiamy na nowoczesność! – mówi prezydent Ryszard Brejza.

W hali zamontowano trybuny dwurzędowe o konstrukcji stalowej z 50 siedziskami, a na oknach siatki ochronne. Ponadto salę sportową wyposażono w piłki do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną i ręczną.

– Wyremontowany kompleks sportowo-noclegowy został oddany już do użytku. Tak jak  do tej pory, będzie on funkcjonował jako obiekt Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wierzę, że w hali będzie odbywało się wiele ciekawych wydarzeń, a inowrocławianie będą chętnie tutaj zaglądać (nie tylko na trybuny!) – dodaje zastępca prezydenta Wojciech Piniewski.

Inwestycję zrealizowała firma “Mega”. Łączny koszt termomodernizacji wyniósł 6 520 606,02 zł, z czego 2 153 104,88 zł stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Dodatkowe środki przeznaczono na nowe zasilanie elektryczne i przyłącza wody do kortów.

Przy realizowaniu tak wielkiej inwestycji, nie zapomniano także o remoncie pokoi z 48 miejscami noclegowymi. Koszt remontu części “hotelowej” wyniósł 387 501,22 zł.

Hala powinna zostać udostępniona do użytku na początku kwietnia br.

foto:ki24.info