Trener KSK Noteć Inowrocław Łukasz Żytko, podsumował dla nas poprzedni sezon, a także zdradził jakie ma plany na kolejny . Zapraszamy do lektury- włącz emocje

łukasz żytko

Na wstępie chciałbym zapytać o duet Trenerski Żytko -Stajszczak jak wam się układała współpraca?

Układała się bardzo dobrze Jacek był w dużej mierze taktycznie zaangażowany w rozpracowywanie przeciwników tak zwany scouting, robił to sam, później razem omawialiśmy i dyskutowaliśmy nad tym co jest potrzebne co byśmy chcieli, po za tym bardzo dobrze współpracowaliśmy.

Noteć do sezonu przystępowała jako beniaminek, jakbyś podsumował sezon , czy można było ugrać coś więcej?

Cel oczywiście zrealizowaliśmy czyli utrzymanie w I lidze, ale była szansa włączenie się do walki o 8-9. 10 to już w ogóle było w naszym zasięgu. Niestety kontuzję które nas trapiły w połowie sezonu i sama końcówka w naszym wykonaniu, miały duży wpływ na to że niestety musieliśmy bić się w Play-out. Gdybyśmy byli lepiej zorganizowani mieli większą ilość zawodników do dyspozycji, aby mogli grać, trenować w czasie sezonu spokojnie moglibyśmy walczyć o wyższe cele. Potencjał w zespole był ale zabrakło nam troszkę aby grać o coś więcej. Tak więc cel został zrealizowany.

Pytanie co dalej ? Jak już wiemy z konferencji zostajesz na kolejny sezon w Inowrocławiu, Jakie plany w związku z nowym sezonem , wzmocnienia kadrowe, jest jakaś lista graczy których widziałbyś w zespole?

Oczywiście, plan jest choć tak naprawdę nie był jeszcze dobrze znany budżet, zarząd i władze klubu pracują cały czas nad tym, ale chcielibyśmy oprzeć zespół na zawodnikach z poprzedniego sezonu, którzy te utrzymanie zapewnili, myślę że 8 graczy powinno zostać i wzmocnić skład na pozycjach na których mieliśmy najwięcej problemów w poprzednim sezonie, czy to przez kontuzję czy też z różnych innych względów. Lista zawodników z zewnątrz czyli z poza Inowrocławia do Prezesa trafiła, zarząd prowadzi rozmowy z osobami które zostały już wspomniane w konferencji prasowej. Także myślę że jeśli uda się utrzymać zawodników z poprzedniego sezonu plus wzmocnienia, wtedy jest realna szansa na walczenie o coś więcej a nawet włączenie się w walkę o Play-off.

 Czy jesteś zadowolony że kolejny rok spędzisz w Inowrocławiu?

Powiem tak pewna propozycja ze strony klubu padła do budowania i prowadzenia zespołu w przyszłym sezonie, aczkolwiek jeszcze konkretów z władzami klubu nie zdążyliśmy omówić, ale myślę że będziemy się trzymać zapewnień o których prezes mówił o tym że trenerami będziemy. Poczekajmy z takim nazywaniem rzeczy po imieniu do momentu aż kontrakty będą podpisane czy to z nami czy zawodnikami. Bo tak jak mówiłem, sami na chwile obecną nie wiemy jak to będzie do końca wyglądać w przyszłym sezonie. Ja osobiście bardzo bym się cieszył gdybym mógł prowadzić zespół w przyszłym sezonie , choć tak jak już wspominałem każdy chce się rozwijać, chcielibyśmy też walczyć o coś więcej być mocniejszym zespołem zrobić krok na przód aby się nie uwsteczniać i nie zostać gdzieś w tyle. Także tak to wygląda z mojej strony.

Dziękuje za rozmowę 

Dziękuję i pozdrawiam czytelników i-basket.pl

Komentarze

komentarze