Od początku bardzo prężnie na rynku transferowym działa zarząd Inowrocławskiej Noteci!

Już w czerwcu ogłoszono, że drużynę w nowym sezonie poprowadzi dotychczasowy trener Piotr Wiśniewski, kilka dni później pojawiły się pierwsze nazwiska na liście KSK.

Jako pierwszy umowę z klubem parafował lider drużyny z poprzedniego sezonu Mikołaj Grod, następnie na kolejny sezon postanowił swój kontrakt przedłużyć Jakub Kondraciuk, nie mogło być inaczej na pokładzie zostaje kapitan Aleksander Filipiak.

Jak widać rysował się już trzon zespołu. Nowym podkoszowym, jakiego udało ściągnąć się do Inowrocławia jest Łukasz Bodych, który poprzedni sezon spędził w drużynie 1 ligowego Znicza Pruszków. Jest to solidny gracz, który bardzo dobrze sobie radzi na 1-ligowych parkietach, o czym świadczą statystyki.

Swoją umowę na nowy sezon podpisał także „JOKER” Mateusz Marciniak, Jako siódmy do składu dołączył skrzydłowy Mateusz Stańczuk.

Na pozycję rozgrywającego Noteci udało się zakontraktować gracza, który poprzedni sezon spędził w 1-ligowej drużynie Decki Pelpin.

Dziś władze Noteci poinformowały o kolejnym bardzo mocnym wzmocnieniu, barwy KSK Ciech Noteć w najbliższym sezonie będzie reprezentował Piotr Robak, który w swojej dotychczasowej karierze grał w Bydgoszczy, Świeciu, Starogardzie Gdańskim. W sezonie 2016/2017 reprezentował barwy Legii Warszawa, z którą wywalczył awans do Energa Basket Ligi. Później występował w barwach GTK Gliwice, a następnie zszedł na pierwszoligowe parkiety, grając dla Księżaka Łowicz i Kotwicy Kołobrzeg.

 

Skład jaki udało się dotychczas zbudować w Inowrocławiu pokazuje jednoznacznie, że cel, jaki postawili sobie działacze Noteci nie jest wyssany z palca. Z pewnością będzie to ciekawy sezon na kujawach.