Sklep Internetowy BEST-O

Po 10 latach od ostatniego mistrzostwa, po wielokrotnych finałach ze srebrem i brązem, reprezentacja Kasprowicza w koszykówce chłopców zdobyła złoty medal Kujawsko-Pomorskiej Licealiady i będzie reprezentowała nasze województwo w ogólnopolskiej Licealiadzie.

Finałowy turniej został rozegrany w Toruniu z udziałem najlepszych szkół z Włocławka, Bydgoszczy, Torunia i Inowrocławia. Kasper w pierwszym spotkaniu po słabym meczu uporał się z Elektrykiem z Włocławka, natomiast VIII LO Toruń z Mechanikiem z Bydgoszczy. W wielkim finale, który był rewanżem za ubiegłoroczną porażkę nasza drużyna bardzo dobrze rozpoczęła 11-0. Później do głosu doszli gospodarze i już do końca trwała zacięta walka o prymat w województwie. Tym razem Kasper zagrał zespołowo, z wielka determinacją, bardzo skutecznie w ataku i przede wszystkim z ogromnym sercem w obronie. Przy dopingu głośnej grupy kibiców z Inowrocławia umiejętnie rozstrzygnął końcówkę na swoją korzyść i mógł cieszyć się z mistrzostwa.


Dariusz Sikora:
Ogromna radość z końcowego wyniku, gdzie po niezwykle dobrym meczu z obu stron zdobywamy upragnione złoto. Dramatyczny mecz, w którym gospodarze postawili bardzo trudne warunki stanęliśmy na wysokości zadania, podjęliśmy rękawice i dosłownie wyszarpaliśmy zwycięstwo faworyzowanym torunianom. Gratulacje dla całej drużyny nie tylko za cały sezon, ale kilka wspólnych lat, w których wiele razem przeżyliśmy i osiągnęliśmy. Dla mnie jako nauczyciela w I LO to czwarte złoto Licealiady. Wcześniej wygrywaliśmy w 2007, 2008 i w 2009 roku. Teraz przed nami czerwcowa, ogólnopolska Licealiada z udziałem mistrzów województwa z całego kraju.


Kasprowicz – Elektryk Włocławek 43-36 (5-5,8-7,16-13,14-11)
VIII LO Toruń – Kasprowicz 60-69 (14-18,11-14,19-21,16-16)
Punkty: Kamil Konieczka – 13,28, Hubert Jankowski – 8,17, Maciej Nalewaj – 6,17, Kacper Nijak – 2, 7, Szymon Walczak – 8,0, Mikołaj Krokowski – 6,0 oraz Mikołaj Welzandt, Jakub Piotrowski, Jakub Przekwas i Jakub Patyk.

źródło: sks.kasprowicz