51 drużyn podzielonych na 4 grupy zagra w sezonie 2019/2020 w rozgrywkach drugiej ligi. Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.

Grupa A
AZS UMK (Toruń) – AZS UMK Toruń
Fundacja PBG Basket Junior (Wysogotowo) – Biofarm Basket II Poznań
GKK Arka SA (Gdynia) – Arka AMW II Gdynia
KS Jedynka (Pelplin) – Decka Pelpin
KSK (Inowrocław) – KSK Noteć Inowrocław
MKK w Gnieźnie – Sklep Polski MKK Gniezno
MKS Sokół (Międzychód) – MKS Sokół Międzychód
SMS PZKosz Władysławowo – SMS PZKosz Władysławowo
Sportowa Politechnika (Gdańsk) – Politechnika Gdańska
MKKS Żak (Koszalin) – MKKS Żak Koszalin
Trefl Sopot SA – Trefl II Sopot
KK Astoria (Bydgoszcz) – Enea UTP Astoria Bydgoszcz

ETAP 1
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) w ramach grup A, B, C i D.
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8 w każdej z grup, będą uczestniczyć w Etapie 2 – play-off.
W grupach B, C i D: Drużyny, które zajmą miejsca 9-12 w każdej z grup, kończą rywalizację w sezonie i zajmują miejsca 33-47 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc). Drużyny, które zajmą miejsca 13 tracą prawo gry w rozgrywkach 2LM.
W grupie A: Drużyny, które zajmą miejsca 9-11 w grupie, kończą rywalizację w sezonie i zajmują miejsca 33-47 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc). Drużyna, która zajmie miejsce 12 traci prawo gry w rozgrywkach 2LM.

ETAP 2 – PLAY-OFF
I runda – do dwóch zwycięstw (1-1-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 w ramach każdej grupy
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w II rundzie, pokonani zajmują miejsca 17-32 w kolejności ustalonej wg
zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).
II runda – do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 1: A1/A8 – B4/B5
para 2: B1/B8 – C4/C5
para 3: C1/C8 – D4/D5
para 4: D1/D8 – A4/A5
para 5: A2/A7 – D3/D6
para 6: B2/B7 – A3/A6
para 7: C2/C7 – B3/B6
para 8: D2/D7 – C3/C6
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (ćwierćfinał), pokonani zajmują miejsca 9-16 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).
III runda – ćwierćfinał – do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 9: zwycięzca pary 1 – zwycięzca pary 8
para 10: zwycięzca pary 2 – zwycięzca pary 5
para 11: zwycięzca pary 3 – zwycięzca pary 6
para 12: zwycięzca pary 4 – zwycięzca pary 7
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (półfinał), pokonani zajmują miejsca 5-8 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).
IV runda – półfinał – do dwóch zwycięstw (1-1-1)
zwycięzca pary 9 – zwycięzca pary 11
zwycięzca pary 10 – zwycięzca pary 12
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w V rundzie (finał) i prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn, pokonani uzyskują prawo gry w V rundzie (o trzecie miejsce)
V runda – finał – mecz i rewanż
grają zwycięzcy półfinałów
V runda – o trzecie miejsce – do dwóch zwycięstw (1-1-1)
grają pokonani w półfinałach
Zwycięzca uzyskuje prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn

Zasady rozstawienia i przyznania miejsc
O rozstawieniu w rywalizacji play-off (przewaga własnego boiska) oraz o kolejności końcowej po odpadnięciu w określonej rundzie, decydują kolejno:
1. Wyższe miejsce w tabeli końcowej Etapu 1
2. Większa liczba punktów meczowych w tabeli końcowej Etapu 1
3. Lepsza różnica punktów koszowych w tabeli końcowej Etapu 1
4. Większa liczba zdobytych punktów koszowych w tabeli końcowej Etapu 1
5. Losowanie.

Pozostałe grupy

Grupa B
Fundacja Nasza Warszawa – KK AZS UW Warszawa
Fundacja Warszawskie Dziki (Warszawa) – Dziki Warszawa
KKS Tur Basket (Bielsk Podlaski) – KKS Tur Basket Bielsk Podlaski
Hydro Truck Sport SA (Radom) – HydroTruck Sky Tattoo II Radom
MKS Start SA Lublin – AZS UMCS Start II Lublin
Fundacja Akademia Koszykówki Legii Warszawa – Akademia Koszykówki Legii Warszawa
ŁKS KM (Łódź) – ŁKS AZS UŁ SG Łódź
PKK Żubry (Białystok) – Żubry Białystok
ZKS Stal (Stalowa Wola) – ZKS Stal Stalowa Wola
Sokół Ostrów Mazowiecka – Sokół Ostrów Mazowiecka
PKK 99 (Pabianice) – PKK 99 Pabianice
MKS Ochota (Warszawa) – MKS Ochota Warszawa
KU AZS UJK (Kielce) – AZS UJK Kielce

Grupa C
Basket Hills (Bielsko-Biała) – Daas Basket Hills Bielsko-Biała
KKS Mickiewicz Katowice – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice
KS Pogoń Ruda Śląska – KS Pogoń Ruda Śląska
MCKiS w Jaworznie – MCKiS Jaworzno
MKS Dąbrowa Górnicza – MKS Dąbrowa Górnicza
MUKS 1811 Tarnów – MUKS 1811 Unia Tarnów
TS Wisła (Kraków) – TS Wisła Kraków
KU AZS PC (Częstochowa) – AZS Częstochowa
Bytomski Sport – BS Polonia Bytom
KS AGH (Kraków) – KS AGH Oknoplast Kraków
MKKS Rybnik – MKKS Rybnik
KU AZS PWSTE (Jarosław) – AZS PWSTE Jarosław
KK UR Kraków – KK UR Bozza Kraków

Grupa D
MKS (Otmuchów) – AZS Basket Nysa
BC Obra (Kościan) – BC Obra Kościan
KKS Basket Żary – BC Swiss Krono Żary
Śląsk Wrocław Basketball SA – Exact Systems Śląsk II Wrocław
KS Kosz Pleszew – KS Kosz Pleszew
KS Sudety Jelenia Góra – KS Sudety Jelenia Góra
SKF KKK Maximus (Kąty Wrocławskie) – Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie
UKS Gimbasket (Wrocław) – Röben Gimbasket Wrocław
KS Hes BasketBall Wrocław – KS Hes BasketBall Wrocław
Ogniwo Szczecin – Ogniwo Piratesports Szczecin
KKS Tarnowskie Góry – KKS Tarnowskie Góry
KS Tarnovia Basket (Tarnowo Podgórne) – Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne
BM Slam Stal SA (Ostrów Wielkopolski) – BMSlam Stal II Ostrów Wielkopolski

Komentarze

komentarze