Trzecie zwycięstwo odnieśli koszykarze KSK Noteć dziś przed własną publicznością wysoko pokonali Trefl II Sopot

Mecz bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze głównie za sprawą świetnie dysponowanego Mateusza Marciniaka, który w niespełna 4 minuty pierwszej kwarty zdobył 8 punktów a biało-niebiescy prowadzili 16 do 7, w całym meczu Marciniak zdobył 16 punktów trafiając 4 krotnie z za linii 6,75. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 49:49. Druga część meczu należała już do podopiecznych trenera Piotra Wiśniewskiego biało niebiescy zdobyli w niej 51 punktów przy 28 zdobytych przez Trefl.

W Noteci najwięcej punktów po raz kolejny zdobył Mateusz Marciniak 16, trzecie z rzędu double-double zaliczył Karol Michałek  15 pkt  i 15 zbiórek, podwójną zdobycz miał też dziś Bartosz Muda 15 pkt i 12 zb,

W następnej kolejce w meczu derbowym Noteć zmierzy się w Toruniu z AZS UMK.

KSK Noteć Inowrocław – Trefl II Sopot 100:77 (25:21. 24:28, 23:13, 28:15)

Noteć: Marciniak 16 (4), Michałek 15, 15zb, Muda 15, 12zb, Kozłowski 12, Pochocki 9 (1), Filipiak 8 , 8 as, Korólczyk 8, Adamczyk 8 (1), Maciejewski 3, Kretkowski 3 (1), Grzelak 3, Jany 0.

Trefl: Benjamin Didier-Urbaniak 19 (2), Kowalski 13 (2), Ziółkowski 12 (2), Kulikowski 9 (1), Lis P. 6, Lis M 6 (1), Dzierżak 4, Rompa 4, Klawa 2, Łałak 2