W lidze BNBA rozpoczął się play-off. Emocji nie zabrakło, a my już teraz zapraszamy do zapoznania się z wynikami, krótkimi opisami spotkań oraz dokładnymi statystykami.

1 Liga – Play-off 2018, 1 Runda – Mecz Nr 1:

(1) POLFLAM Żegluga Nakło vs Husaria Basket Team (8)
75:57 (16:11 ; 9:10 ; 20:9 ; 30:27)

Zespół Żeglugi nie bez powodu zajął 1 miejsce w sezonie regularnym. Przekonali się o tym zawodnicy Husaria Basket Team. Mimo, że na początku III kwarty Żegluga prowadziła zaledwie 2 punktami (25:23) to właśnie w tej części spotkania zawodnicy z Nakła wyrobili sobie przewagę, która ustawiła mecz do samego końca. Po 30 minutach na tablicy widniał wynik 45:30, w IV kwarcie mimo bardzo wysokiego wyniki (30:27) nic się nie zmieniło. Zespół POLFLAM Żegluga Nakło pewnie wygrał pierwsze spotkanie różnicą 18 punktów, a najwięcej punktów zanotował Marcin Dudziński – 18. Dodatkowo Przemysław Masojć zanotował bardzo wszechstronne spotkanie notując 9 punktów, 9 zbiórek oraz 8 asyst. Dla pokonanych Kacper Wenderski zdobył 24 punkty, ale to nie wystarczyło w tym dniu, aby nawiązać wyrównaną walkę z przeciwnikiem.

Stan rywalizacji: 1-0 dla POLFLAM Żeglugi Nakło

(6) Predators vs Leśne (3)
37:33 (10:9 ; 5:8 ; 13:9 ; 9:7)

Bardzo wyrównane spotkanie rozegrały oba zespoły, a losy meczu rozstrzygnęły się w końcówce IV kwarty. Na 2,5 minuty przed końcem spotkania na tablicy był remis po 33. Jednak od tego momentu punkty zdobyli już tylko Predatorsi. Najpierw z podania Wojciecha Gorczycy 2 punkty zdobył Maciej Kaczmarek, a później sam Wojciech Gorczyca trafiając za 2 punkty ustalił wynik spotkania. W całym spotkaniu Wojeciech zdobył 16 punktów, dodał 9 zbiórek, 6 asyst oraz 3 przechwyty. Dla pokonanych 13 punktów zdobył Jakub Nowak, który trafił wszystkie swoje rzuty w tym spotkaniu. Dla Predators wygrana z 6 miejsca z trzecim zespołem to żadna nowość. W Play-off 2017 odprawili w 1 Rundzie z kwitkiem zespół NU HOMES Pretendenci. Jak będzie tym razem? o tym przekonamy się być może już za tydzień.

Stan rywalizacji: 1-0 dla Predators

(5) E-kancelaria/Iron Team vs Bohamet (4)
43:39 (15:15 ; 5:10 ; 7:9 ; 16:5)

Kolejne ciekawe spotkanie mogli obserwować kibice zgromadzeni w hali WSG. Mimo, że Bohamet prowadził w III kwarcie różnicą 10 punktów to zawodnicy E-kancelaria/Iron Team się nie poddali. W IV kwarcie zdobyli 10 punktów tracąc zaledwie 2 i wyszli na prowadzenie 41:39. Tego prowadzenie nie dali już sobie odebrać i wygrali spotkanie różnicą 4 punktów. Bardzo dobre spotkanie rozegrał tradycyjnie Bartosz Stefański, który zdobył 13 punktów. W play-off przypomniał sobie o swoich możliwościach strzeleckich także Maciej Jakubczak, który także zdobył 13 punktów trafiając 6 z 11 rzutów za 2. Dla Bohametu 13 punktów zdobył Sebastian Kuczkowski, ale bez wsparcia kolegów nie był w stanie sam wygrać spotkania.

Stan rywalizacji:1-0 dla E-kancelaria/Iron Team

(2) NU HOMES Pretendenci vs IV LO Emeryci i Renciści (7)
62:44 (15:6 ; 18:16 ; 11:10 ; 18:12)

Zawodnicy NU HOMES Pretedenci nie dali żadnych szans swoim przeciwnikom w tym spotkaniu. Mimo, ża Arek Pilarski dwoił się i troił, aby jego zespół miał szansę na zwycięstwo. Jednak jego 22 punkty niestety nie pomogły. Bardzo dobrze w tym spotkaniu dla NU HOMES zagrał Mateusz Bujno, który zdobył 27 punktów trafiając 11 z 18 rzutów w tym spotkaniu. Dodatkowo na Mateusza koncie pojawiło się 7 zbiórek, 4 asysty oraz 4 przechwyty. Wspierał go Marcin Dudek, który zanotował 14 punktów, 17 zbiórek oraz 6 asyst i to wystarczyło, aby wygrać Mecz Nr 1 z IV LO.

Stan rywalizacji:1-0 dla NU HOMES Pretendenci

Extra Liga – Play-off 2018, 1 Runda – Mecz Nr 1:

(2) Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka vs OZD Agawa (7)
77:45 (17:6 ; 18:14 ; 17:14 ; 25:11)

Zawodników OZD Agawa kontuzje w tym sezonie nie oszczędzały. Było to widać w tym spotkaniu. Do rozpoczęcia meczu był potrzebny kontuzjowany zawodnik – Paweł Mańkowski, który niestety nie był w stanie dokończyć spotkania. W zespole Cegielni najlepszym strzelcem okazał się Andrzej Bogucki, który zdobył 25 punktów, a 20 punktów dołożył Marcin Kubacki. Głównie dzięki tej dwójce zespół Cegielnia/Rehabilitacja Jagódka wygrał wysoko spotkanie różnicą 32 punktów. Na uwagę zasługuje także występ Adam Bougckiego, który zanotował 7 punktów, 8 zbiórek oraz 7 asyst i 3 przechwyty. Dla pokonanych tradycyjnie najwięcej punktów zdobył Michał Kamieński – 25.

Stan rywalizacji:1-0 dla Cegielnia/Rehabilitacj Jagódka

(3) Jack Klub vs Żaroodporni (6)
81:48 (19:11 ; 19:14 ; 19:9 ; 24:14)

Zawodnicy Jack Klub bardzo dobrze rozpoczęli tegoroczne play-off’y. Prowadzenie po pierwszej połowie 38:25 napawało optymizmem przed następnymi 20 minutami spotkania. W II połowie grając na 58% skuteczności za 2 punkty zawodnicy Jack Klub jeszcze bardzie powiększyli swoją przewagę, która na koniec spotkania wyniosła 33 punkty. 30 punktów z 81 zespołu zdobyła rodzina Robaków Paweł zdobył 18 punktów, a jego tata Jacek zanotował 12 punktów. Obaj trafili 6 z 9 rzutów za 2 punkty. Dla Żaroodpornych najwięcej punktów zdobył Mateusz Józefczyk – 15, ale to nie wystarczyło w tym dniu, aby nawiązać wyrównaną walkę z przeciwnikiem.

Stan rywalizacji:1-0 dla Jack Klub

(5) CM UMK vs AZS UTP (4)
49:48 (16:12 ; 14:11 ; 9:11 ; 10:14)

Pierwsza połowa tego spotkania należała do zawodników CM UMK, którzy prowadzili po 20 minutach 30:23. Mimo, że w III kwarcie prowadzenie wzrosło do 10 punktów to zawodnicy AZS UTP się nie poddali. Na 2 minuty przed końcem spotkania na tablicy wyników pojawił się remis po 47. Jednak chwilę później remis przełamał Adrian Dominiak i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 49:47. Artur Zemło zniwelował stratę do 1 punktu trafiając rzut osobisty. Po nieskutecznej akcji w ataku CM UMK, zespół AZS UTP miał piłkę. Najpierw Sebastian Grzesiński nie trafił za 2 punkty, następnie po zbiórce faulowany był Mateusz Kroll, który nie trafił 2 rzutów wolnych, ale szczęśliwie piłka trafiła ponownie w ręce AZS UTP. Sebastian Grzesiński zdecydował się na rzut za 3 punkty. Nie trafił, a piłkę próbował dobić Barłomiej Owczarek. Piłka niestety nie wpadła do kosza i z ciężko wywalczonego zwycięstwa mogli się cieszyć zawodnicy CM UMK.

Stan rywalizacji:1-0 dla CM UMK

(1) sportznami.pl vs IQOR Basket Team (8)
88:51 (24:10 ; 25:14 ; 23:10 ; 16:17)

Już po pierwszej kwarcie tego spotkania zespół sportznami.pl rozwiał jakiekolwiek nadzieję IQOR Basket Team na zwycięstwo w tym spotkaniu. Prowadzeni przez Adama Rydwelskiego (pierwszej triple-double w spotkaniu play-off od momentu śledzenia komputerowych statystyk – 10 punktów, 12 zbiórek & 10 asyst oraz 3 bloki) zawodnicy sportznami.pl z kwarty na kwartę powiększali swoją przewagę, która w IV kwarcie wynosiła nawet 42 punkty. Duża w tym zasługa Macieja Dolota, który zdobył 25 punktów. Michał Bielec dorzucił 17, a Leszek Szukalski zapisał na swoim koncie 5 trójek. Tak dobrze grającego zespołu sportznami.pl nie da się zatrzymać. W zespole IQOR Basket Team najlepiej zagrał Piotr Rozmysłowicz, który zanotował 16 punktów i 20 zbióek oraz Robert Nowicki, który także zdobył 16 punktów.

Stan rywalizacji: 1-0 dla sportznami.pl